דורוחוי כיום

דורוחוי, כמו ערים ועיירות רבות ברחבי העולם, התפתחה והתקדמה מאוד במהלך עשרות השנים האחרונות. אם בתחילת או באמצע המאה ה-20' הבתים היו חסרי שירותים ומים, צמודים וללא אפשרות לתקשורת בין מקומות רחוקים, הרי שהיום דורוחוי היא עיר מתקדמת, עם כל השירותים, החשמל והאמצעים הדרושים בכל בית.

רוב הבתים והבניינים עברו שיפוצים ושחזורים, ונראים כיום מסודרים ומתפקדים לכל דבר. אמנם האנשים התרחקו אחד מהשני, ואין קרבה או חברות בלתי מעורערת כמו בעבר, אך האמצעים המתקדמים מאפשרים חיים נורמטיביים, פשוטים ונוחים לכל נפש. 

דבר נוסף שהשתנה בדורוחוי הוא כמובן כמות היהודים בה. אם באמצע המאה ה-20' היו כ-20 אלף יהודים בעיר ואפילו יותר (הרוב המוחלט של אנשי העיירה היו יהודים), הרי שכיום יש יהודים בודדים בעיר, אם בכלל. מתוך 30 אלף תושבי דורוחוי, נשארו כ-5 יהודים בעיר. כל השאר עלו לארץ ישראל או פזורים במדינות אחרות בעולם. דורוחוי נשארה מאוכלסת ברומנים כמעט לחלוטין, שנראה כי מפתחים יפה את העיר, ושומרים אותה מטופחת ומזמינה. 

ישנם בתי הארחה רבים וטובים ברחבי העיר, כך שניתן לבקר וללון בעיר- לכל תייר המעוניין לבקר. דורוחוי היא עיירה מפותחת כיום, כנאמר, וישנם מקומות רבים שניתן לבקר בהם- כנסיות (ישנם כ-10 כנסיות בעיר), מסעדות, וכמובן מקומות שיש זכרונות מהם- בתי כנסת, בתים שיהודים התגוררו בהם, בתי ספר, תיכונים, עירייה, בית חולים וגנים רבים לבקר בהם.

ישנם גם מוזיאונים ומונומנטים רבים ויפים בעיר. עיר תיירותית רומנית יפיפייה, עם הרבה זכרונות מבית ההורים. כיום עיר מפותחת ומתקדמת, אך כמובן כמו תמיד קרובה לכפר.